Tabletki na nadciśnienie – wybrane produkty

tabletki na nadciśnienie

Jednym z niebezpiecznych schorzeń układu krążenia jest nadciśnienie tętnicze krwi. Zbyt wysokie ciśnienie zalicza się do chorób cywilizacyjnych,a liczba osób cierpiących na tę dolegliwość cały czas rośnie. Nadciśnienia nie należy lekceważyć, ponieważ jest ściśle powiązane z takimi chorobami jak: zawał lub niewydolność serca,czy też udar mózgu. Na rozwój choroby często mają wpływ predyspozycje genetyczne, brak ruchu, otyłość czy też stres. Co na nadciśnienie będzie najlepsze?


Nawigacja:

W aptece jest ogromny wybór tabletek na nadciśnienie, zarówno tych z jak i bez recepty

Walka z nadciśnieniem nie jest łatwa, lecz można zmniejszyć jego objawy poprzez regularną aktywność fizyczną, zdrową dietę oraz wyeliminowanie alkoholu i tytoniu. Bardzo często zdarza się, iż mimo prowadzenia zdrowego stylu życia należy wprowadzić odpowiednią farmakoterapię. Dobór odpowiednich leków jest bardzo istotny dla każdego chorego. Najczęściej stosuje się jeden rodzaj leku lecz zdarza się też leczenie oparte na doborze dwóch lub trzech medykamentów. Ważnym jest aby przed zażyciem leku dokładnie zapoznać się z ulotką. Jeżeli da o sobie znać nadciśnienie tabletki powinno się zażyć aby obniżyć niebezpieczny dla organizmu skok ciśnienia.

Leki na wysokie ciśnienie zawierają w swym składzie m.in. potas, który odgrywa istotą rolę w regulowaniu ciśnienia krwi. Pierwiastek ten reguluje poziom sodu i innych minerałów, które mają wpływ na ciśnienie krwi. Niezbędny jest też magnez, który ma ogromny wpływ na skurcze mięśnia sercowego. Witamina B1 również jest ważnym elementem tabletek, gdyż bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu serca.


Po jakim czasie działają tabletki na nadciśnienie?

Pierwszy efekt jest odczuwalny już w 1-2 godz. po zażyciu leku a całkowite działanie przeciwnadciśnieniowe uzyskuje się po 3-4 tygodniach przyjmowania preparatu. Jeżeli zależy nam na szybkim obniżeniu ciśnienia krwi należy wziąć tabletki na nadciśnienie pod język.

Jakie tabletki na nadciśnienie bez recepty polecamy?

 • Wśród tabletek, które pozwalają utrzymać ciśnienie w normie znajduje się Cardio-P. Lek zawiera niezbędny magnez, potas i witaminę B1 i wykazuje prawidłowe działanie gdy chory stosuje się do zasad zdrowego odżywiania.
 • Diuresin SR to tabletki, które również pomagają zwalczyć nadciśnienie tętnicze. Podczas ich zażywania należy wyeliminować palenie papierosów, picie alkoholu, ograniczyć spożywanie soli oraz tłuszczów zwierzęcych.
 • Cardiomin B6 to lek, zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego. Regularne zażywanie suplementu dostarcza niezbędne minerały takie jak: potas, magnez czy wapń oraz chroni organizm przed zbyt wysokim ciśnieniem.

To są najchętniej polecane tabletki na nadciśnienie. Nnazwy, które warto jeszcze wspomnieć to:

 • Captopril,
 • Aspafar,
 • Aspargin,
 • Kalipoz prolongatum,
 • Prinivil,
 • Nebispes.

Jednak to nie wszystko. Godnymi polecenia są kapsułki Cardio Life!

Te usprawniają pracę układu krążenia, efektywnie regulują poziom ciśnienia krwi. Zażywanie suplementu zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób układu sercowo-naczyniowego. Bardzo ważne aby tabletki nadciśnienie obniżyły i jednocześnie nie spowodowały skutków ubocznych, takie działanie wykazuje lek. Cardio Life to najlepszy wybór wśród dostępnych preparatów na nadciśnienie.

Źródła:
 1. Jak żyć z nadciśnieniem tętniczym, Włodzimierz Januszewicz, Marek Sznajderman, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 2002, ISBN: 8320026490
 2. Hypertension Oxford American Cardiology Library, George Bakris, Ragavendra R. Baliga, OUP USA, 2012, ISBN: 019975490X, 9780199754908