Leki na krążenie kończyn dolnych i serca

leki poprawiające krążenie krwii

Zawroty głowy, szum w uszach czy też uczucie ciężkich nóg to niektóre z objawy sygnalizujące zaburzenia układu krążenia. Aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, unikanie stresu to naturalne metody w walce z tą dolegliwością. Niejednokrotnie zdarza się, iż zdrowy tryb życia może nie być wystarczającym antidotum i wówczas trzeba wprowadzić odpowiednią farmakoterapię. W celu zadbania o zdrowe serce i właściwe krążenie krwi wskazane jest aby sięgać po odpowiednie leki na poprawę krążenia.

W praktycznie każdej aptece jest ogromny wybór leków na krążenie kończyn dolnych i serca

Występują one w postaci tabletek dojelitowych, powlekanych, w postaci kapsułek, syropów, płynów doustnych czy też maści.

 • Anacart protect to tabletki dojelitowe, przeznaczone dla osób po zawale serca oraz z ryzykiem jego wystąpienia. Oprócz tego lek zapobiega miażdżycy tętnic, zakrzepicy żylnej czy też chorobie wieńcowej. Skutkiem ubocznym przyjmowania leku mogą być bóle brzucha, niestrawność, nudności.
 • Leki na krążenie mózgowe bardzo często zawierają wyciąg z miłorzębu japońskiego. Związki tej rośliny znajdują się w składzie leku Ginkofar. Tabletki poprawiają krążenie mózgowe, wpływają na lepszą koncentrację oraz zdolność lepszego zapamiętywania. Lek może wywołać działania niepożądane: zawroty i bóle głowy, problemy żołądkowo-jelitowe oraz objawy uczuleniowe.
 • Osoby w podeszłym wieku często mają osłąbioną sprawność umysłową, leki poprawiające krążenie mózgowe mogą temu zapobiec. Lek Bilobil został stworzony z myślą o starszych ludziach, poprawiając ich pamięć, łagodząc zawroty głowy.

Do chorób układu krwionośnego zaliczają się zaburzenia krążenia w kończynach dolnych.

 • Nie należy lekceważyć tych objawów, gdyż mogą przerodzić się w przewlekłą niewydolność żylną. Leki na krążenie kończyn dolnych zapobiegają obrzękom i skurczom nóg. Wśród nich są kapsułki Sapovet T, które poprawiają krążenie nóg i wspomagają układ sercowo-naczyniowy.
 • Innym produktem leczniczym jest Cyclo 3 Fort, który obkurcza naczynia żylne i chroni nogi przed obrzękami i niechcianymi żylakami.
 • Diohespan Max oraz Diosminex to tabletki na krążenie, które również walczą z objawami niewydolności żylnej nóg.

Leki na krążenie mózgowe  i obiegu krwii w formie maści

Detramax, Heparin, Lioton to tylko niektóre produkty z tej serii dostępne na rynku. Niwelują uczucie ciężkich nóg, działają przeciwobrzękowo, usparawniąjąc tym samym przepływ krwi.

Tabletki na krążenie krwii a witaminy i suplementy diety

Chela Mag B6 to witaminy na krążenie,które poprawiają pracę mięśnia sercowego oraz chronią ściany naczyń krwionośnych. Rutinoscorbin to lek stosowany przy niedoborze witaminy C, dodatkowo wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Innym suplementem diety, bogatym w składniki mineralne jest Cardiomin B6. Tabletki na krążenie krwi Cardiomin B6 działają ochronnie na układ sercowo-naczyniowy oraz zapobiegają objawom nadciśnienia tętniczego.

Pomocne są również zioła na krążenie

W celu poprawienia kondycji układu krwionośnego warto sięgnąć po zioła na krążenie. W wyselekcjonowanej mieszance zielarskiej nie może zabraknąć owocu kasztanowca, miłorzębu japońskiego czy też kwiatostanu głogu. Leki poprawiające krążenie na bazie ziół wspierają przepływ krwi, poprawiają krążenie mózgowe, zapobiegają miażdżycy oraz zakrzepom. Venoforton to preparat, który powstał z połączenia niezbędnych ziół. Lek chroni mięsień sercowy oraz ściany naczyń żylnych oraz usprawnia krążenie.

Przy tej ilości leków warto sięgnąć po kapsułki Cardio Life!

Lek został stworzony aby redukować wszelkie zaburzenia krążenia krwi. Ponadto korzystnie wpływa na ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko dolegliwości związanych z układem sercowo-naczyniowym. Regularne stosowanie medykamentu wpływa korzystnie na struktury mózgowe, eliminuje zawroty głowy, poprawia pamięć i koncentrację. Nie wszystkie leki na krążenie są bez zastrzeżeń, jednak kapsułki Cardio Life spełnią oczekiwania wszystkich nabywców.

Źródła:
 1. Circulatory System The Amazing Human Body, Ruth Bjorklund, Marshall Cavendish, 2008, ISBN: 0761430539, 9780761430537
 2. Fizjologia człowieka t.II: Układ krążenia, Stanisław Konturek, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2001, ISBN: 83-233-1481-0
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback z własnej strony.

5 komentarzy to “Leki na krążenie kończyn dolnych i serca”

 1. Tomek pisze:

  Moj “pro-tip” jest banalny: otóż, gdy nie mamy energii, werwy i tak dalej, mimo braku powodów do złości/rezygnacji – to wtedy może być coś na rzeczy. Niestety w obecnych czasach tematy okoliczne są dość rzozbudowane, więc nic jak pójść do jakiegoś lekarza i zrobić komplet badan 🙂

 2. Volsen pisze:

  Jak najlepiej sprawdzić, czy mamy odpowiednie krążenie krwi?

 3. Vesto! pisze:

  Przez większą część dzieciństwa walczyłem z krążeniem krwi (i depresją przy okazji). Aż ciężko mi powiedzieć, które jest łatwiej pokonać.

 4. Zniechecony pisze:

  Recepta receptę “myje” czyli w wielkim skrócie: tylko jedna wielka strata kasy i czasu. Na 100% z tak przejść będzie do następnego działania, a jakie pieniądze stracimy co nasze. Chociaż tyle dobrze, że z Cardio Life można korzystać od ręki!

 5. Agnieszka pisze:

  Zaczęłam korzystać z Cardio Life, potem wam powiem jak wyszło. 🙂

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany, żeby zostawić komentarz.

Uruchomione przez WordPress