Ranking leków na nadciśnienie – wybrane produkty

leki na nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to schorzenie, które charakteryzuje się długotrwale podwyższonym ciśnieniem krwi. Można je rozpoznać podczas kilkukrotnego rutynowego pomiaru ciśnienia krwi. Nadciśnienie zaczyna się od wartości równych lub większych od 140 mm Hg/90 mm Hg. Wysokie ciśnienie krwi może wywołać różne choroby układu krążenia: zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek.


Nawigacja:

Rankingi leków na nadciśnienie to dobre i rzetelne źródło wiedzy, kiedy szukamy informacji

Jak zaznacza portal MedOnet, nadciśnienie tętnicze to schorzenie dotykające niemal co trzeciego dorosłego Polaka. U większości chorych pacjentów ciężko rozpoznać przyczynę występowania nadciśnienia i z tego powodu trudno ją niestety wyeliminować. Wówczas należy zastosować lekarstwa na nadciśnienie, które wyeliminują nieprzyjemne objawy.

Objawy nadciśnienia tętniczego:

 • Tępy ból głowy i zawroty,
 • Zmęczenie,
 • Krwawienie z nosa,
 • Zaburzenia snu,
 • Dolegliwości serca,
 • Nerwowość,
 • Zaburzenia snu.

Leki na nadciśnienie – nazwy rekomendowanych produktów

Leki hipotensyjne to preparaty na nadciśnienie, które skutecznie je obniżają. Najlepsze leki na nadciśnienie należą do pięciu głównych grup:

 1. Inhibitory konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE, ACEI) to leki na nadciśnienie tętnicze, które stosuje się, gdy pacjent choruje jeszcze na: niewydolność serca, choroby nerek, cukrzycę, miażdżycę lub grozi mu duże ryzyku udaru lub zawału serca.
 2. Antagoniści receptora angiotensyny (ARB, sartany) – skuteczne na nadciśnienie leki, które stosuje się, gdy leki z grupy ihibitorów konwertazy powodują objawy niepożądane.
 3. Leki moczopędne (diuretyki) – nowoczesne leki na nadciśnienie, które zwiększając ilości wydalanej wody obniżają ciśnienie tętnicze. Leki z grupy diuretyków stosuje się w szczególności, gdy: chory przebył zawał serca lub jest powyżej 60. roku życia. Diuretyki są również bardzo skuteczne u osób rasy czarnej.
 4. Leki blokujące receptory beta-adrenergiczne (beta-blokery) to dobre leki na nadciśnienie w ciąży, ponieważ są stosunkowo bezpieczne dla płodu. Oprócz tego stosuje się je również przy: chorobie wieńcowej, niewydolności serca, zaburzeniach rytmu serca oraz jaskrze i migrenie.
 5. Blokery kanałów wapniowych to leki na nadciśnienie nowej generacji, które stosowane są, gdy pacjent oprócz nadciśnienia choruje również na: chorobę niedokrwienną serca, miażdżycę, cukrzycę, kiedy chory jest powyżej 60. roku życia lub gdy pacjentka jest w ciąży.


Jakie są leki na nadciśnienie nowej generacji?

Dobry lek na nadciśnienie powinien je skutecznie obniżać oraz jak najbardziej ograniczyć możliwość wystąpienia objawów niepożądanych. Poniżej znajdują się nazwy leków na nadciśnienie zarówno tych na receptę, jak i możliwych do kupienia bez recepty.

 1. Cardiomin B6 – suplementy na nadciśnienie, które mogą być dobrym wspomagaczem przy leczeniu tego schorzenia. Zawierają magnez, potas, wapń oraz witaminę B6, co wpływa na utrzymywanie prawidłowego ciśnienia oraz dobrą pracę serca.
 2. Intractum Visci Phytopharm – na nadciśnienie leki, które stosowane są u osób zagrożonych wystąpieniem nadciśnienia tętniczego.
 3. Nedal (nebiwolol) – to leki na nadciśnienie nie powodujące impotencji, polecane dla osób, które borykają się z tym problemem.
 4. Cardio life – najbardziej polecane leki na nadciśnienie bez skutków ubocznych. Zawierają kwas alfa-linolenowy, dzięki czemu znacznie poprawiają wydolność układu krążenia. To bardzo dobre leki nadciśnienie obniżające oraz przywracające organizmowi gospodarkę tłuszczową oraz cukrową. Cardio life to suplementy, które stanowią najlepszy wybór, kiedy zastanawiamy się, jakie leki na nadciśnienie wybrać.

Podsumowanie – nowoczesne leki na nadciśnienie pomogą!

Na nadciśnienie tętnicze leki mogą bardzo pomóc ograniczyć ten problem. Na rynku medycznym istnieje duży wybór takich leków oraz suplementów, które dostarczą wszystkich witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia.

Źródła:
 1. Twoje serce zadaje ci 10 pytań: (choroby serca i krążenia), Andrzej Korsak, PZWL, 1971
 2. The Handbook of Heart Drugs: A Consumer’s Guide To Safe And Effective Use, Martin Goldman, M.D., Henry Holt and Company, 2014, ISBN: 1466884274, 9781466884274