Zioła na nadciśnienie tętnicze – czy to ma sens?

Zioła na nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to poważna choroba układu krążenia. Polega na podwyższeniu ciśnienia tętniczego, które występuje stale lub tylko przez określony czas. Może prowadzić do wielu groźnych schorzeń jak: zawał serca, udar, przerost lewej komory serca, niewydolność nerek. Nadciśnienie wpływa też na rozwój miażdżycy.


Nawigacja:

Praktycznie w każdej aptece jest ogromny wybór ziół na nadciśnienie, których możemy używać!

Zbyt wysokie ciśnienie leczy się farmakologicznie.

Jeśli ciśnienie nie jest zbyt wysokie i nie utrzymuje się stale na takim poziomie, można wspomóc się i kupić tabletki ziołowe na nadciśnienie. Możemy tak zrobić jeśli nadciśnienie jest łagodne. W innych przypadkach należy udać się do lekarza. Wspomagające leki bez recepty to leki ziołowe na nadciśnienie. Możemy też zaopatrzyć się w witaminy ziołowe na nadciśnienie. Wystarczy tylko spytać farmaceutę. Na pewno zaproponuje zioła na nadciśnienie tętnicze lub leki ziołowe na nadciśnienie w postaci tabletek. W zależności od upodobań można wybrać też płyn, krople doustne lub saszetki z proszkiem do sporządzania roztworu.

Ziołowe leki na nadciśnienie bez recepty

Zioła nadciśnienie to doskonałe połączenie jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie w sposób naturalny i bezpieczny. Sprzyja temu też zmiana stylu życia na bardziej zdrowy, czyli ograniczenie spożywania soli, mniej tłuste jedzenie i umiarkowany wysiłek fizyczny. Mogą to być nawet codzienne spokojne spacery. W połączeniu z ziołową kuracją zalecenia te powinny skutecznie obniżyć ciśnienie. Wspomagają one układ krążenia, obniżając łagodnie ciśnienie i rozszerzają naczynia wieńcowe, zwiększając przepływ krwi. Lekarza zapobiegawczo polecają na nadciśnienie zioła takie jak:

 • ziele ruty,
 • ziele gryki,
 • bratek,
 • głóg,
 • bez czarny,
 • skrzyp,
 • melisa,
 • mniszek lekarski,
 • ziele serdecznika,
 • owoc jarzębiny.


Skuteczne witaminy na nadciśnienie

Witaminy, które należy suplementować to przede wszystkim:

 • witamina E,
 • witaminy z grupy B,
 • kwas foliowy,
 • oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

Witaminy te wpływają znacząco na obniżenie poziomu cholesterolu. Stosowanie preparatów ziołowych na nadciśnienie jest całkowicie bezpieczne. Przy niewielkim nadciśnieniu są one nawet w stanie uregulować poziom ciśnienia bez konieczności używania środków chemicznych.

Nadciśnienie leki bez recepty

Każdy lek i każdą mieszankę ziołową należy stosować według wskazań na ulotce. Suplementy zazwyczaj są mieszanką wymienionych wcześniej ziół, witamin i olejów. Mogą być także wzbogacone o wyciąg z czosnku i L-karnitynę. Oprócz obniżania ciśnienia wzmacniają także organizm. W przypadku stosowania wszystkich leków ziołowych, bardzo istotna jest regularność i cierpliwość ponieważ na wyniki trzeba chwilę poczekać ale są one naprawdę zadowalające. W ten sposób nie musimy marnować czasu, stojąc w kolejce do lekarza a w tym samym czasie możemy wybrać się na spacer lub wybrać jakąś inną aktywność, którą lubimy.

Podsumowując

Stosując ziołowe tabletki na nadciśnienie bez recepty warto również zaopatrzyć się w aptece w dobry aparat do pomiaru ciśnienia i regularnie je badać. W ten sposób szybciej zauważymy zachodzące zmiany lub niespodziewany wzrost ciśnienia.

Źródła:
 1. Ziołowe leczenie nadciśnienia Zioła na Zdrowie, Zbigniew Tomasz Nowak, Fundacja “Nasza Przyszłość”. Oddział, 2017, ISBN: 8364668293, 9788364668296
 2. Lifestyle Modification for the Prevention and Treatment of Hypertension, Paul K. WheltonJiang HeGail T. Louis, CRC Press, 2003, ISBN: 0824755146, 9780824755140